Značka Duracell (7)

Duracell vzešel z partnerství vědce Samuela Rubena a obchodníka Philipa Rogerse Malloryho, kteří se potkali ve 20. letech 20. století. Firma P. R. Mallory Company vyráběla rtuťové články pro vojenské účely a překonávala tak zinko-vzdušnou technologii prakticky ve všech odvětvích. Ke konci 70. let, když začala mít firma pochybnosti ohledně nyní známých efektů rtuti, se rtuť stala brzy zastaralou součástí ve všech výrobních procesech a byla nahrazena alkalickou technologií.

Během 50. let představila firma Kodak fotoaparáty s integrovaným bleskem, jejichž design vyžadoval novou velikost baterií, a tak byla vyvinuta velikost AAA („mikrotužková“ baterie).

V roce 1964 se termín Duracell stal oficiálně značkou. Výroba Malloryho bateriové řady zanikla v roce 1978. Duracell představil mnoho nových formátů baterií, např. AAA (v 50. letech) a AA (v roce 1960). V roce 1996 se spojil s firmou Gillette a posléze se stal součástí Procter & Gamble, když P&G v roce 2005 získal Gillette. Duracell má stále výrobní zařízení v USA (převážně na jihovýchodě) a dále v Asii a v Evropě. Hlavní sídlo firmy Duracell se nachází ve městě Bethel (stát Connecticut).

Logo Duracell


nahoru